0
دیابت نوع 2

سطوح پایین منیزیم با رتینوپاتی دیابتی و کوری ارتباط دارد. این نکته ثابت شده است که مصرف کافی منیزیم، حتی برای کسانی که دیابت ندارند، تاثیر پیشگیرانه در برابر ابتلا به این بیماری دارد. منیزیم کافی، منجر به بهبود حساسیت به انسولین می شود، فشار خون را در محدوده سالم نگه

 می دارد و متابولیسم را بالا می برد.

دیابت نوع دوم چیست ؟ دیابت نوع دوم به انگلیسی  Diabetes mellitus type 2:

مقایسه دیابت نوع یک 1 با دیابت نوع دوم 2 :

 

دیابت شیرین نوع 2 که در گذشته از  آن به عنوان دیابت شیرین غیروابسته به انسولین  (NIDDM) یا دیابت بزرگسالان نام برده می شد . نوعی اختلال در سوخت و ساز بدن است که با بالا بودن گلوکز خون در شرایط مقاومت در مقابل انسولین و کمبود نسبی انسولین شناسایی می‌شود. این مسئله در تقابل با دیابت شیرین نوع ۱ است که در آن به دلیل تخریب سلول‌های جزیره‌ای در لوزالمعده با کمبود مطلق انسولین مواجه هستیم. نشانه‌های عمده ی گزارش شده از این بیماری عبارتند از احساس تشنگی مفرط، تکرر ادرار و احساس گرسنگی مفرط ۹۰٪ افراد مبتلا به دیابت به دیابت نوع ۲ دچار هستند و ۱۰٪ دیگر به ترتیب مبتلا به دیابت شیرین نوع ۱ و دیابت بارداری می‌باشند. گفته می‌شود که چاقی دلیل عمده دیابت نوع ۲ در افرادی است که به لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به این بیماری هستند. از دیگر دلایل آن می‌توان به عدم تحرک، فشار خون بالا، داشتن HDL خون پایین یا تری گلیسیرید بالا اشاره کرد.

. آیا می توان دیابت را بطور کامل درمان کرد؟

. تا چه اندازه اگر دیابت پیشرفت کرده باشد قابل درمان می باشد؟

. چگونه می توان دیابت را درمان کرد؟

در شروع بیماری می‌توان با افزایش ورزش، اصلاح رژیم غذایی و مشورت با پزشک این بیماری را درمان کرد. البته این مورد در سال‌های اخیر توسط دانشمندان کانادایی که بر روی این نوع بیماران در حال تحقیق بودند به اثبات رسیده است. بر مبنای این پژوهش‌ها 40 درصد افراد بطور کامل درمان شده و لوزالمعده دوباره شروع به تولید انسولین می‌کند. اگر سطح گلوکز خون با این روش‌ها به اندازه کافی پایین نیامد، ممکن است مصرف داروهایی مانند متفورمین یا انسولین لازم باشد. معمولاً باید به‌طور مرتب سطح قند خون کسانی که انسولین مصرف می‌کنند کنترل شود هرگونه مصرف دارویی باید تحت نظارت پزشک مربوطه و با در نظر گرفتن سلامت در بخش های دیگر بدن باشد. سنجش این موضوع که آیا دیابت با دیگر بیماری هایی همچون فشا ر خون ، چربی خون و …  در بدن بصورت موازی وجود دارد یا خیر بر عهده پزشک می باشد. استفاده از قرص های مولتی ویتامین مگ ادونسد mag advanced   با سطحی مناسب برای کمک به تنظیم منیزیم بدن در افراد دیابتی توصیه میشود . زیرا در این افراد به میزان زیادی مقدار منیزیم کاهش می یابد.

. چند درصد از افراد در جامعه مبتلا به دیابت می شوند؟

. نرخ ابتلا به دیابت چقدر است؟

. در 50 سال اخیر ابتلا به دیابت چگونه و با چه میزانی می باشد؟

. آیا ارتباطی بین بیماری دیابت و دیگر بیماریها وجود دارد؟

نرخ ابتلا به دیابت به طرز قابل توجهی در ۵۰ سال اخیر به موازات چاقی افزایش یافته‌است. تا سال ۲۰۱۰ تقریباً حدود ۲۸۵  میلیون نفر مبتلا به این بیماری بودند و این درحالیست که تعداد آن‌ها در سال ۱۹۸۵ حدود ۳۰  میلیون نفر بوده‌است. عوارض ناشی از قند خون بالا می‌تواند شامل بیماری قلبی، سکته ها ، ریتینوپاتی دیابتی که بر بینایی اثر می‌گذارد، نارسایی کلیوی که در آن فرد ممکن است نیاز به دیالیز داشته باشد، و گردش ضعیف خون در دست و پا که ممکن است منجر به قطع عضو شود. عارضه حاد کتواسیدوزیکی از ویژگی‌های نوع ۱دیابت است که شیوع چندانی ندارد البته، ممکن است کمای غیرآستونمی هایپروسمولار نیز رخ دهد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X