0


کاهش وزن فقط به دلیل وراثت ژنتیکی یا شانس نیست. برای موفقیت در کاهش وزن ، باید عادات سالم را اتخاذ کنید . با توجه به این موضوع ، ما مجموعه ای از 10 عمل خوب را برای شما آماده کرده ایم تا بدون آزار خود وزن خود را کاهش دهید.

  1. برنامه غذایی روزانه را با غذاهایی که دوست دارید نگه دارید

هر روز غذاهای سالم مورد نظر خود را انتخاب کنید تا در چهار وعده غذایی روزانه خود (صبحانه ، ناهار ، میان وعده و شام) قرار دهید. همیشه نباید همان غذاها را بخورید ، 4 وعده غذایی را پیاده کنید اما فهرست نوع آن را تغییر دهید . هر چیزی که تکراری باشد ، کسل کننده می شود و در این حالت ، ما نمی خواهیم که رژیم غذایی شما کسل کننده و دشوار باشد.

  • همیشه صبحانه بخورید

برای کاهش وزن و حفظ وزن ، اولین کاری که باید بعد از خواب انجام شود ، صرف صبحانه است . کسانی که به طور مرتب صبحانه می خورند ، میزان بیشتری ویتامین و مواد معدنی را مصرف می کنند که در نتیجه باعث کاهش گرسنگی و احتمال پرخوری در طول روز می شود.

3-به طور مرتب آب بنوشید

نوشیدن آب و مایعات دیگر بخش مهمی از هر برنامه کاهش وزن است . آب عملکرد بدن را در هموستاز حفظ می کند و به عملکردهای مختلف بدن کمک می کند . با این وجود ، باید از مصرف نوشابه ، چای یخ زده یا سایر نوشیدنی های قندی پرهیز کنید.

اگر در نوشیدن آب مشکل دارید ، سعی کنید کمبود آن را با میوه یا گیاهان مورد علاقه خود جبران کنید

4-چندین بار و به مقدار کم بخورید

اگر بیش از 3 ساعت غذا نخورید ، سطح هورمون استرس ، کورتیزول افزایش می یابد. وقتی این اتفاق بیفتد ، به بدن گفته می شود که چربی را در ناحیه شکم ذخیره کند . خوردن وعده های غذایی کوچک ، چندین بار در روز ، سطح کورتیزول را کاهش می دهد ، که هم در آقایان و هم در خانمها به کاهش چربی شکم کمک می کند .

5- به خوردن غذاهای کامل اولویت دهید

مصرف غذاهای کامل و غیر فرآوری شده (میوه ، سبزیجات ، دانه و غیره) را در اولویت قرار دهید . غذاهای کامل غذاهای کم چربی هستند که فضای زیادی را در معده می گیرند ، زیرا حاوی فیبرهای زیادی هستند که احساس گرسنگی می کنند. آنها همچنین از مزیت کم کالری بودن برخوردار هستند.

غذاهای پر چرب مانند کره ، روغن ، شیرینی یا بستنی برعکس هستند. از آنجا که آنها قابل اندازه گیری نیستند ، در نتیجه ما مقدار زیادی مصرف می کنیم.

خوردن بیشتر غذاهای کامل ساده ترین راه برای کاهش وزن است بدون احساس گرسنگی .

6. غذاها را بشناسید

دانستن مقادیر کالری ، پروتئین ، کربوهیدرات و لیپیدها  در غذایی که می خورید از اهمیت برخوردار است. به دست آوردن این توانایی بسیار آسانتر از آنچه به نظر می رسد است.

با خواندن دقیق برچسب های هر غذایی ، در مورد ترکیب هر محصول چیزهای زیادی می آموزید. حتی برنامه هایی برای تلفن های همراه و وب سایت ها وجود دارد که این اطلاعات را به صورت رایگان در دسترس دارند و خواندن و درک اطلاعات موجود در برچسب ها را برای شما آسان تر می کند.

7. ظرف مورد علاقه خود را به طور معقول وارد کنید

اگر ظرف شما در گروه “سالم” قرار نگرفته است ، اما شما آن را بسیار دوست دارید ، پس کمی از آن لذت ببرید. اگر تمام غذاهایی را که دوست دارید از بین ببرید ، فقط ناامیدی ایجاد می کند و در موفقیت کاهش وزن شما دخالت خواهد کرد. به خودتان اجازه دهید هر از گاهی یکی از این غذاها را مزه دار کنید. به این ترتیب از خوردن مقادیر زیادی از این غذای مورد علاقه نیز خودداری می کنید.

8. نداشتن غذاهای “وسوسه کننده” در خانه

 خیلی ساده است. بنابراین ، از خوردن آن دسته از غذاهای پر کالری و نا سالم(کوکی ها ، چیپس ها ، شکلات ها ، بستنی ها و نوشابه ها و غیره) که در برابر آنها مقاومت نمی کنید جلوگیری کنید.

9. بعد از شام به آشپزخانه نروید

شام باید در زمانی تهیه شود که بازدید از آشپزخانه را دوباره برای یک میان وعده قبل از خواب غیرممکن کنید. این درنظر گرفته نشده است که احساس خالی بودن کند . بنابراین مهم است که زمان شام را طوری تنظیم کنید که تا زمان خواب احساس گرسنگی نکنید. به این ترتیب ، شما یک شب آرام تر نیز خواهید داشت .

10. در رستوران ها نیز متمرکز شوید

کاهش وزن هنگام غذا خوردن نیز ممکن است ، فقط متمرکز شوید . در هنگام انتخاب وعده غذایی ، در صورت لزوم ، باید برخی از تغییرات در تهیه ظرف را بخواهید. به عنوان مثال ، اگر سس یا غذای جانبی چرب تر است ، بخواهید به  سراغ  انتخاب گزینه ای سالم تر و  کم کالری تر بروید.

فقط 10 عمل خوب وجود دارد ، اما باور کنید که آنها همه تفاوت دارند. آنها را در زندگی روزمره خود بگنجانید و تماشا کنید که مقیاس پایین می رود . علاوه بر آن ، آنچه در وزن از دست می دهید ، در سلامتی نیز به دست می آورید . احساس بهتری خواهید داشت زیرا عادات سالم برای بدن شما بسیار مفید است. در ابتدا ، ممکن است این تغییر پیچیده به نظر برسد ، اما با گذشت زمان این عادت های خوب طبیعی ، روتین و بی دردسر خواهند بود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X