0

سربروم کیدز محصولی حاوی اسیدهای چرب ضروری بدن که بصورت پاستیل های جویدنی با طعم لیمو و کاملا ایده آل جهت کودکان عرضه می گردد. بهبود عملکرد مغز،  بهبود توانایی یادگیری و افزایش قدرت تمرکز از جمله موارد مصرف سربروم کیدز می باشد. این ترکیب حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع DHA می باشد که برای ساختار مغز و سیستم عصبی ضرورری است. همچنین وجود دو اسید چرب GLA، EPA  جهت برقراری پیام های عصبی بین عصب ها ضروری می باشد.

ترکیبات :

حاوی اسید های چرب غیر اشباع ضروری بدن شامل DHA، GLA، EPA  و ویتامین  E

EPA، DHA

 اسیدهای چرب غیر اشباع امگا -3 (با یک پیوند دو گانه در اتم کربن سوم) که برای حفظ سلامت بدن ضروری هستند. در داخل بدن نمی توانند ساخته شوند. لذا باید آنها را از طریق غذاها به دست آورد. بهترین منبع تامین اسیدهای چرب امگا- 3 ماهی است که در انواع چرب آن بیشتر است.

در ماهیان  دو نوع اسید چرب امگا -3 وجود دارد که برای حفظ سلامت بدن ضروری هستند

الف)دو کوزاهگزنوئیک اسید یا (DHA).

ب)ایکوزا پنتانوئیک اسید یا (EPA)

ماهی دریایی و روغن ماهی  آب تازه در محتویات اسید آراکیودونیک EPA، DHA فرق می کنند. آنها همچنین در تاثیراتشان روی لیپیدها و چربی ها اعضا تفاوت دارند. نه تمام اشکال ماهی ممکن است قابل هضم باشد، از چهار مطالعه انجام شده که فراهم زیستی گریسیل استیراز روغن ماهی در قابل شکل اتیل استر مقایسه می کند، هر استریل گیلیسریل طبیعی را بهتر دانسته اند، و دو مطالعه دیگر یک تفاوت خاص پیدا نکردند. هیج مطالعه ای شکل اتیل استر را نشان نداده است که بهتر باشد، اگر تولیدش ارزان تر است بدن انسان توانایی ساختن و سنتز کردن اسیدهای چرب 3N-  را از مولکول های دیگر ندارد، اما می تواند زنجیره بلند 20 و 22 کربنی اسیدهای چرب 3N- را از مولکولهای دیگر ندارد، اما می تواند زنجیره بلند 20 و 22 کربنی اسیدهای چرب 3N- سیر نشده مانند EPA، DHA را از زنجیره کوتاه هشت کربنی ALA تشکیل دهد.

مغز گردو و بذر کتان دارای بیشترین اندازه اسید چرب امگا -3 در میان مواد غذایی گیاهی هستند.

GLA

گاما لینولنیک اسید(GLA) یک اسید چرب ضروری است که بطور عمده از روغن های گیاهی به دست می آید. اسید لینولئیک که در روغن های خوراکی و غذای به عمل آمده یافت می شود در بدن به GLA تبدیل می شود. مکمل های GLA که از لینولئیک اسید نیز به دست می آیند به صورت روغن تخم “بلاک کورانت” روغن گل گاوزبان در دسترس است . برای مثال روغن گل مغربی 72 درصد اسید لینولئیک دارد. رژم توصیه شده آمریکای جنوبی دارای اسید لینولئیک به میزان 10 برابر مورد نیاز است.

افراد مبتلا به دیابت، کمتر قادر هستند که لینولئیک را به GLA تبدیل کنند، دیگر بیمارانی که توانایی کمی برای تبدیل اسید لینولئیک به GLA

 دارند شامل : افزلایش سن الکلیسم، درماتیت آتوپیک، سندرم پیش قاعدگی، روماتیسم مفصلی، سرطان و بیماری های قلبی و عروقی است. افزایش سن نیز باعث کاهش تبدیل اسید لینولئیک به GLA

می شود. اگر شما فرد مسنی هستید یا مبتلابه یکی از بیماریهای ذکر شده در بالا هستید با پزشک خود در مورد استفاده از مکمل های حاوی GLA مشورت کنید. اگر شما روماتیسم مفصلی دارید از مکمل های GLA سود می برید. این مکمل ها می تواند شما را از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی که باعث مشکلات معده و روده می شود بی نیاز کنید. به هر حال تحقیقات بیشتری برای میزان مصرف این مکمل به صورت طولانی مدت نیاز است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X