0
قرص مگ ادونسد

منیزیم جزء مواد معدنی ضروری بدن می باشد و در بسیاری از واکنش های بیوشیمیایی نقش ایفا میکند.منیزیم موجود در این فرآورده  بصورت ترکیب شده با گلایسین میباشدکه جهت افزایش میزان جذب از روده کوچک بسیار مناسب است. از مزایای این محصول میتوان به کار بردن دو نوع ملح منیزیم بصورت گلایسینات و هیدروکسای نام بردکه این باعث افزایش میزان Bioavailability محصول می شود.به طور معمول حدود پنجاه درصد منیزیم بدن در استخوانها موجود می باشد و ما بقی در بافت ها و ارگانهای دیگر بدن به کار می رود. در موارد مختلفی از استرس و مصرف بعضی از داروها (مثل برخی ارز داروهای قلب عروقی) فعالیتهای فیزیکی و ورزش، مصرف الکل ودارو های ضد بار داری می تواند منجر به کاهش ذخیره منیزیم در بدن گردد. مواردی چون حالت تهوع، اسپاس عضلانی، خستگی ریتم غیر نرمال قلب،یبوست، ضعف، سردرد و کاهش اشتها می توانند نشان دهنده کاهش میزان منیزیم بدن باشد.

ترکیبات:

حاوی ویتامین های B1،B2،B6،C،D،E،کرومیوم پیکولینات،منیزیم هیدروکساید، منیزیم گلوکونات، منگنز گلوکونات، گلوکونات مس، زینک گلوکونات و سلنیو سلنات

ویتامین B1

این ویتامین تاثیرات بسیار مهمی در سوختن قندها در بدن و عملکرد اعصاب دارد. تیامین از راه روده جذب خون می شود.تغییراتی بر روی آن صورت می گیرد و آماده استفاده بافت ها می گردد. یکی از موادی که در جذب آن اختلال ایجاد می کند،الکل است که مصرف زیاد آن موجب کمبود ویتامین تیامین می شود. این ویتامین در بدن ذخیره نمی شود.عملکرد آن در اندام ها ، فعال کردن آنزیم های لازم برای سوختن قند در بدن است. این ویتامین نقش اساسی در ادامه عملکرد چرخه کربن دارد. نقش مهم دیگر آن در اعصاب است. ما برای انجام هر حرکت و یا درک حواس از محیط نیاز داریم پیام های عصبی از مغز به اعصاب بدن و بالعکس منتقل شوند، تیامین در انتقال پیامهای عصبی نقش مهمی دارد.

ویتامین B2

ویتامین ب2 یا لاکتوفلاوین در کبد،بیضه و کلیه پستانداران،تخم مرغ و شیر وجود دارد . نام دیگر ویتامین B2  ریبوفلاوین است.دلیل انتخاب این نام، رنگ زرد این ویتامین است که ناشی از وجود حلقه فلاوینی موجود در ساختمان آن می باشد. B2  همرا غذا وارد بدن می شود و به کمک ناقل هابی که در دیواره روده وجود دارد به خون منتقل می گردد.ویتامین B2 جزئ ویتامین های محلول در آب است از این رو در بدن ذخیره نمی شود پس میزان مورد نیاز آن باید روزانه مصرف گردد تا مبتلا به کمبود آن نشویم.

ویتامین B6

ویتاین B6 از ویتامین های محلول در آب بوده و به حرارت و اسید مقاوم می باشد.، البته اکسیداسیون ، قلیا و نورماورای بنفش به ویتامین ب6 آسیب می رساند،تقریبا 50 در صد ویتامین در روند پختن و فرآوری از بین می رود.

حالت کوانزیمی این ویتامین پیریدوکسال فسفات PLP است که در حضور فسفات و کمک آنزیم پیریدوکسال کیناز از پیروکسیدین،پیریدوکسال و پیریدوکسامین(اشکال مختلف B6) بدست می آیدو نقش بسیار مهمی در واکنش های بیوشیمیایی دارد از جمله متابولیسم پروتئین(اسید های آمینه)، انتقال دهنده های عصبی (اسید گاما-آمینوبوتیریک،سروتونینو…)،گولیکوژن فسفریلاز و… ویتامین B6 ضروری است برای تولید نیاسین (ویتامین B3) از اسید آمینه تریپتوفان ، متابولیسم هموگلوبین(پروتوئین موجود در گلبول قرمز) و…

ویتامین C

ویتامین ث آنتی اکسیدان است، یعنی در جریان خون قرار گرفته و اثر شیمیایی موادی که به بافت های بدن آسیب میرسانند را خنثی می کند.این ویتامین موجب محافظت پوست در مقابل آثار مخرب اشعه ماورای بنفش نور خورشید می شود.همچنین این ویتامین به افزایش قدرت ایمنی بدن ،استحکام لثه ها و دندان ها کمک می کند. این ویتامین همچنین باعث ساخت کلاژن(قوی ترین بخش بافت پیوندی که تمام اعضای بدن را در کنار هم نگه می دارد) شده و در پیشگیری از بالا رفتن کلسترول خون و ایجاد لخته های خونی در رگ موثر است. اشاره شده است که این ویتامین بر خلاف تفکر همگان کمکی در پیشگیری از بروز سرما خوردگی نمی کند و فقط در طول دوره بیماری را کوتاه و به تخفیف عوارض آن کمک می کند.

همچنین مصرف این ویتامین باعث جذب بهتر آهن در بدن می شودو به افرادی که دچار کم خونی هستند توصیه می گردد.

ویتامین D

ویتامین د را که کلسیفرول می نامند، یکیاز ویتامین های لازم برای لازم برای بدن و از ویتامین های محلول در چربی است، که به رشد و استحکام استخوانها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می کند. این ویتامین با ایجاد افزایش جذب  فسفر و کلسیم از روده ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوانها کمک می کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به به رشد سلول کمک می کند. منبع اصلی دریافت این ویتامین بجز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر،تخم مرغ و نور آفتاب است. بطوری که 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می کند.کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می گردد.

ویتامین E

ویتامین ای (vitamin E) یکی از ویتامین های محلول در چربی است. این ویتامین همچون ویتامین ث خاصیت آنتی اکسیدانی داردو اثر شیمیایی مخربی که به بافت های بدن لطمه می زند را از بین می برد. خاصیت آنتی اکسیدانی این ویتامین به آن اجازه می دهد تا از لطمه دیدن داخل رگها و سکته قلبی پیشگیری کند. کمبود ویتامین بیشتر در بیماری های قلبی نمود پیدا می کند. همچنین این ویتامین دارای خاصیت ضد انعقادی می باشد که به جریان راحت خون در رگ هایی که دارای پلاکت های چربی چسبنده به دیواره هستند ، کمک می کند. ویتامین ای همچنین باعث افزایش سطح ایمنی بدن در مقابل بیماری ها ، جلوگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر، کمک به درمان بیماری های چشمی مثل آب مرواریدو دژنراسیون ماکولر، کاهش احتمال حمالات قلبی در بیماران مبتلا به دیابت ، کند کردن روند پیری سلول ها،  تقویت انسان در مقابل آلودگی های زیست محیطی ، مقابله با کم خونی، درمان مشکلات ناشی از چربی های بد هضم و کمک به بهبود بیماری های پوستی، زخم ها، اختلالت تولید مثل و کاهش درد های پیش از قاعدگی و کاهش علائم و نشانه های لوپوس می شود. همچنین این ویتامین در انواع سرطان ها مانند پروستات، پوست و دهان کمک می کند.

در تحقیقی نشان داده شده است که مردانی که از آلفاتوکوفرول بیشتری استفاده کردند، خطر ابتلا به سرطان پروستات در آنان 53% کمتر از سایر مردان بوده است،همچنین تحقیقات نشان داده که مصرف این ویتامین در دوران بارداری به کاهش خطر ابتلای نوزاد به بیماری آسم می انجامد. در این تحقیق نوزادانی که مادرشان کمترین میزان دریافت ویتامین ای را داشته اند پنج برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به آسم بوده اند. این ویتامین در جلوگیری از ابتلا به سکته مغزی در افراد غیر سیگاری نقش دارد امکا در افراد سیگاری خیر. ویتامین ای خطر توسعه بیماری آلزایمر را کاهش می دهد. پژوهشگران دانشگاه پزشکی شیکاگو با بررسی عادت غذایی 6000 نفر دریافتند که آن دسته از افرادی که دچار مشکلات فراموشی و نظایر آن نیستند، در عادت غذایی خود غذا های سرشار از ویتامین ای گنجانده اند. ویتامین ای، رادیکال های آزاد را که محتملاً می توانند به سلول های مغز آسیب بذنند، مهار می کند.

کرومیوم پیکولینات

کروم سه ظرفیتی فلزی است که مقدار کم آن بسیار ضروری است و برای سوخت ساز کامل قند در بدن انسان مورد نیاز است . کمبود های کروم میتواند بر توانایی انسولین در ثابت نگه داشتن میزان قند خون تاثیر بگذارد. بر خلاف سایر فلزاتی که مقدار کم آنها ضروری است،برای کروم عملکرد بیولوژیکی در متالوپروتئین دیده نشده است.

منیزیم گلایسینات و منیزیم هیدروکساید

منیزیم معدنی برای قلب، عضله و کلیه مهم و مفید است. این ماده قسمتی از دندان و استخوان شما را می سازد. مهم تر از همه ، این ماده آنزیم ها را فعال میکند، به شما انرژی می دهد و بهکارکردن بهتر بدن کمک می کند. این ماده همچنین استرس، افسردگیو بیخوابی را کاهش می دهد.

ویتامین ب6 به جذب منیزیم مورد نیاز کمک می کند و با منیزیوم در بسیاری از کارها همکاری می کند.منیزیم در بسیاری از غذاها قابل دسترس است . غنی ترین منبع منیزیم شامل (TOFU)، آجیل(بادام، پسته، گردوی سیاه،…) تخم کدو، بادام زمینی، برگ سبز سبزیجات، غلات، گندم آرد سویا و ملاس …

منابع خوب دیگر برای منیزیم آرد گندم، آرد جو، چغندر سبز، اسفناج، خرده گندم،حبوبات، جو دوسر، موز، سیب زمینی(با چوست)، پسته.همچنین می توانید منیزیم را از بسیاری از گیاهان گونه های علف ها و جلبک ها به دست آورید، برای مثال: جلبک آگار، گشنیز، شوید، دانه غلات، شاه پسند،خردل خشک، ریحان، پودر کاکائو، تخم رازیانه، مرزه، تخم زیره،تخم ترخون، تخم مرزنجوش و تخم خشخاش.

منیزیم با گلیسین، اسید آمینه غیر ضروری امن ترین گزینه برای اصلاح کمبود طولانی مدت منیزیم است.

منگنز گلوکونات

منگنز فلزی است که به گونه گسترده ای در بافت های بدن گیاهان و جانوران هست. این فلز یک ماده معدنی کمیاب نامیده میشود زیرا به مقدار بسیار کم در بدن انسان یافت میشود. بدن ما کم و بیش 20 میلی گرم منگنز، به گونه بزرگ در استخوان ها اندوخته دارد .منگنز در پایه ریزی بافت همبند چربی و کلسترول، استخوان، عوامل لختگی خون و پروتئین نقش دارد. این ماده همچنین برای عملکرد طبیعی مغز بایسته است. منگنز جزئی از ترکیب منگنز سوپراکسید دیسموتاز (MnSOD) است. این ترکیب یک آنتی اکسیدانت است که بدن را از رادیکال های آزاد نگهداری می کند. به دست آوردن مقدار کافی منگنز از رژیم غذایی ، کار ساده ای است.

گلوکونات مس

مس به فرآیند سوخت وساز بدن کمک میکند. سلول های مغز با کمبود مس در انجام کارهای خود ناتوانند یا بسیار ضعیف عمل می کنند. مس باعث کمک در جذب و استفاده آهن در بدن میشود. مس یکی از مواد اولیه بسیاری از آنزیم های حیاتی بدن است . مس یک آنتی اکسیدان است و رادیکال های آزاد را نابود می کندکه این به بدن کمک می کند تا با رادیکال های آزاد و آسیب های آنها مانند پیری زود رس ، سرطان، تخریب سلولهای بدن و غیره مقابله کند. مس توسط سلولهای انسان از جمله سلولهای مغزی مورد استفاده قرار میگیرد تا آنجا که در عملکرد های مغز نقش پایه ای دارد. سلولهای خون برای رشد و ادامه حیات نیازمند مس هستند.

زینک گلوکونات

روی یک ماده معدنی اصلی کمیاب است که بعد از آهن، بیشترین میزان را در بدن داراست . روی به طور عمده در ماهیچه ها ذخیره می شود، اما در یاخته های خونی سفید و قرمز، پرده شبکیه چشم، استخوانها، پوست، کلیه ها، کبد و پانکراس نیز یافت می شود. غده پروستات در مردان نسبت به سایر اعضا، بیشترین مقدار روی را داراست.

بعضی از تحقیقات و مطالعات نشان دهنده موثرترین قرص های روی در جلوگیری و کاهش علائم سرما خوردگی بوده است.

سلنیوم سلنات

این ماده آنتی اکسیدان قوی است بنابراین از واکنش های  شیمیایی زیان آور که در یاخته های بدن اتفاق می افتد، جلوگیری می کند. یاخته های حمایت شده بهتر قادرند در مقابل بیماریهایی نظیر بیماری قلبی، سرطان و اختلالات وابسته به سن از خود مقاومت نشان دهند.

پژوهش نشان داده که مصرف سلنیوم به همرا ویتامین (ای) سلامت عمومی بدن را تقویت می کند و در درمان یا پیشگیری بسیاری از بیماریها موثر است .

بیشتر سلنیوم مورد نیاز بدن از رژیم غذایی تامین می شود. مخمر آبجو، سبوس گندم، کره، ماهی و ماهی صدف،سیر، غلات،تخم آفتابگردان، کنجد و آجیل منابع خوبی از سلنیوم هستند. همچنین سلنیوم در یونجه، ریشه بابا آدم، دانه رازیانه، جینسینگ، برگ تمشک و بومادران یافت می شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X