0

سربروم مولتی ویتامین و مینرال A-Z  ترکیبی بسیار مناسب جهت دنیای صنعتی و آلوه است.

این ترکیب حاوی آنتی اکسیدان های متعددی است که باعث از بین رفتن رادیکال های آزادی می شوند که بدن بصورت طبیعی در نتیجه استفاده از سیگار ، آلودکی و استرس می سازد. این رادیکال های آزاد در صورت کنترل نشدن باعث تخریب سلول ها، ایجاد بیماریهای متعدد و پیری زود رس می شوند.

ترکیبات:

حاوی ویتامین های A، B1، B2، B3، B5، B6، B12، C، D، E، H (بیوتین) ، K اسید فولیک، کلسیم ، کروم ، آهن ، منیزیم ، منگنز ، مس، سدیم، زینک، پتاسم و آنتی اکسیدان لیکوپن.

ویتامین A

 ویتامین A  از نوع ویتامین ها ی محلول در چربی است . ویتامین های A یا رتینول  برای بهبود بینایی افراد در نور کم مثل مثل شب و حفظ سلامتی سطح چشم ، دفاع از بدن و سلامتی  و پوست است . ویتامین A  نقشی حیاتی در فعالیت سالم قلب و عروق بدن داشته و در تنظیم سالم فشار خون  لازم است. ویتامین A در زخم های پوست ، جوش ها و سایر عوارض پوستی چون دارویی، اثری درمانی داشته و کمبود آن موجب دیر درمان شدن زخم می شود. ویتامینA برای فعالیت مویرگ ها و حفظ جدار آنها لازم بوده و در عوارض قلبی عروقی یا خونریزی های مغزی کمبود این ویتامین دیده می شود. ویتامین A در عوارض و صداهای گوش در دوران سابمندی موجب درمان و رفع آن عوارض شده و مصرف آن از به وجود آمدن این عوارض و صداهای مختلف در گوش جلوگیری می نماید. ویتامین A در جلوگیری از پیری زود رس و نگهداری سلول های بدن و شادابی آنها تاثیر  شایسته ای  دارد و امروز در درمان ژرونتولژی و جلوگیری از نابودیی و مرگ اعضای بدن از ویتامین A استفاده درمانی می شود . ویتامین Aدر بیماری های دستگاه تنفسی و سلول های مخاطی آن نقش درمانی داشته و کمبود آن موجب عوارض و آتروفی بافت های مخاطی بینی می گردد. ویتامین A در دوران بیماری ها و عفونت ها مختلف در بدن مقاومت بدن را زیاد و عوامل ضد بیماری و میکروب را تقویت می نماید و موجب رفع بیماری شده و به سلامت بدن کمک می نماید. ویتامین A در رشد نمو تاثیر دارد و برای کودکان جزء ضروریات حیاتی می باشد که در رشد و نمو آن به نحو شایسته ای انجام پذیرد و موجب فعالیت و نشاط آنان می گردد. ویتامین Aدر زگیل یا دانه های پوستی موجب درمان شدن بوده و به نظر می رسد کمبود این ویتامین موجب بروز این دانه ها یا زگیل می شود.

مصرف بیش از حد ویتامین A موجب مسمومیت می شود.

ویتامین B1

 این ویتامین تاثیر بسیار مهمی در سوختن قندها در بدن و عملکرد اعصاب دارد. تیامین از راه روده جذب خون می شود. تغییراتی بر روی آن صورت می گیرد و آماده استفاده بافت ها می گردد. یکی از موادی که در جذب آن اختلال ایجاد می کند ، الکل است که مصرف زیاد آن موجب کمبود ویتامین تیامین می شود. این ویتامین در بدن ذخیره نمی شود. عملکرد آن در اندام ها، فعال کردن آنزیم های لازم برای سوختن قند در بدن است. این ویتامین نقش اساسی در ادامه عملکرد چرخه کربن دارد. نقش مهم دیگر آن در اعصاب است. ما برای انجام هر حرکت و یا درک حواس از محیط نیاز داریم پیام های عصبی از مغز به اعصاب بدن و بالعکس منتقل شوند. تیامین در انتقال پیام ها عصبی نقش مهمی دارد.

ویتامین B2

 ویتامین B2 یا لاکتو فلوین در کبد ، بیضه و کلیه پستانداران، تخم مرغ و شیر وجود دارد. نام دیگر ویتامین B2 ریبوفلاوین است. دلیل انتخاب این نام رنگ زرد این ویتامین است. که ناشی از وجود حلقه فلاوینی موجود در ساختمان آن می باشد . B2 همراه غذا وارد بدن می شود و به کمک ناقل هایی که در دیواره روده وجود دارد به خون منتقل می گردد. ویتامین B2 جزو ویتامین های محلول در آب است از اینرو در بدن ذخیره نمی شود پس میزان مورد نیاز آ ن باید روزانه مصرف گردد تا مبتلا به کمبود آن نشویم.

ویتامین B3

 ویتامین B3 یا نیاسین ضد بیماری پلاگر در انسان و بیماری زبان سیاه در سگ است. این ویتامین در ساختمان مولکولی کوآنزیم نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید (NAD) و نیکوتین آتمید آدنین دی نوکلئوتید فسفات ( NADP) شرکت دارد.

این ویتامین بیشتر در مخمر آبجو ، پوست و جوانه غلات ، خرما، گوشت ، کبد، کلیه ، قلب و شیر بیشتر است .

بامصرف زیاد داروی نیاسین آمید سرگیجه یا از حال رفتن ، خشکی پوست یا چشم ، احساس داغی روی پوست ، افرایش قند خون ، تهوع ، استفراغ، قرحه گوارشی، خارش پوست ، درد مفاصل و افزایش اوره خون گزارش شده است .

ویتامین B5

ویتامین B5 یا اسید پانتوتنیک یکی از ویتامین های گروه B است. این ویتامین محلول در آب است و در ترکیب با سیستئین و ATP ، کو آنزیم A در جانداران است . ویتامین B5 برای متابولیسم کربوهیدرات ها ، چربی ها ، پروتئین ها ضروری است و در ستنز هورمون ها نقش دارد. به علاوه این ویتامین موجب رشد و مقائمت پوست و غشاهای مخاطی می شود. ویتامین B5توسط گرما از بین می رود.

بدن انسان بطور متوسط به 5 میلی گرم ویتامینB5 در روز نیاز دارد. این میزان که از طریق تغذیه مناسب جذب بدن می شود در نوزادان حدود 2 میلی گرم و در زنان شیرده 7 میلی گرم است. کمبود ویتامین B5 معمولاً به هنگام سوء تغذیه بروز می دهد.

ویتامین B5 تقریباً در تمام غذاها به مقدار گوناگون یافت می شود ولی دانه ها، غلات سرشار از این ویتامین هستند. در داروسازی از این ویتامین برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می شود.

ویتامین B6

ویتامین B6 از ویتامین های محلول در آب بوده و به حرارت و اسید مقاوم می باشد، البته اکسیداسیون، قلیا و نور ماورای بنفش به ویتامین B6 آسیب می رساند.

تقریباً 50 درصد ویتامین در روند پختن و فرآوری از بین می رود.

حالت کوآنزریمی این ویتامین پیروکسال فسفات PLP است که در حضور فسفات و به کمک آنزیم پیروکسال کیناز از پیروکسیدین، پیروکسال و پیروکسامین ( اشکال مختلف B6) بدست می آید و نقش بسیار مهمی در واکنش های بیوشیمیایی دارد از جمله متابولیسم پرتئین( اسید آمینه) ، انتقال دهنده ی های عصبی ( اسید گاما – آمینوبوتیریک، سرتونین، و…) گلیکوژن فسفریلاز و … ویتامین B6 ضرورری است برای تولید نیاسین (ویتامین B3) از اسید آمینه تریپتوفان، متابولیسم هموگلوبین( پروتئین موجود در گلبول قرمز) و …

ویتامین B12

 ویتامین B12 یا کوبالامین یک ویتامین حساس و مهم برای بدن می باشد. این ویتامین برای تکثیر سلولی ( خونسازی) و عملکرد سیستم عصبی ضروری می باشد. این ویتامین بسیار حساس است و قابلیت تحمل نور ، حرارت و مواد اسیدی و قلیایی  را ندارد. باکتری های تولید کننده B12در دستگاه گوارش انسان، از دهان و لثه و حلق تا روده بزرگ، زندگی می کنند. ویتامین در منابع حیوانی مانند جگر، شیر ، پنیر و تخم مرغ وجود دارد و دارای 4 درصد کبالت است. کمبود آن منجر به بیماری کم خونی وخیم و غیر طبیعی شدن گویچه های قرمز خون می شود.

ویتامین C

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است، یعنی در جریان خون قرار گرفته و اثر شیمیایی موادی که به بافت ها بدن آسیب می رسانند را خنثی می کند. این ویتامین موجب محاقظت پوست در مقابل آثار مخرب اشعه ی ماورای بنفش نور خورشید می شود. همچنین این ویتامین به افزایش قدرت ایمنی بدن استحکام لثه ها و دندان ها می کند. این ویتامین همچنین باعث ساختن کلاژن ( قوی ترین بخش بافت پیوندی که تمام اعضای بدن را در کنارذ هم نگه می دارد) شده و در پیشگیری از بالا رفتن کلسترول خون و ایجاد لخته های خونی در رگ موثرذ است. اشاره شده است که این ویتامین بر خلاف تفکر همگان کمکی در پیشگیری از بروز سرماخوردگی نمی کند و فقط طول دوره بیماری را کوتاه و به تخفیف عوارض آن کمک می کند. همچنین مصرف این ویتامین باعث جذب بهتر آهن در بدن می شود و به افرادی که دچار کم خونی هستند توصیه می شود.

ویتامین D

ویتامین D را که کلسیفرول می نامند، یکی از ویتامین های لازم برای بدن و از ویتامین های محلول در چربی است، که به رشد و استحکام استخوانها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می کند. این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان ها کمک می کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می کند. منبع اصلی دریافت این ویتامین بجز منابع گیاهی، غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر ، تخم مرغ و نور آ فتاب است. بطوری که 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آ فتاب ، نیاز روزانه بدن انسان به ایت ویتامین را تامین می کند. کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می گردد.

ویتامین E

ویتامین E یکی از ویتامین های محلول در چربی است. این ویتامین همچون ویتامین C خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و اثر شیمیایی مخربی که به بافت های بدن لطمه میزند را از بین می برد. خاصیت آنتی اکسیدان این ویتامین به آن اجازه می دهد تا از لطمه دیدن داخل رگ ها و سکته قلبی پیشگیری کند. کمبود ویتامین بیشتر در بیماری های قلبی نمود پیدا می کند. همچنین این ویتامین دارای خاصیت ضد انعقادی می باشد که به جریان راحت خون در رگ هایی که دارای پلاکت های چربی چسبنده به دیواره هستند کمک می کند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X